У провадженні відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області перебувають колективні трудові спори між найманими працівниками електротехнічної служби мереж зовнішнього освітлення, дільниці автогаражу і загальногосподарської діяльності комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення «Херсонміськсвітло» та комунальним підприємством електромереж зовнішнього освітлення «Херсонміськсвітло» зареєстровані розпорядженнями Національної служби посередництва і примирення від 28 жовтня 2013 року № 246-р, 247-р.

 Розпорядженнями зареєстровані вимоги  найманих працівників:

-Виплатити заборгованість із заробітної плати за липень, серпень та вересень 2013 року до 28 листопада 2013 року.

29 жовтня 2013 року відділенням Національної служби посередництва і примирення до обласної державної адміністрації та міської ради направлені листи щодо сприяння в межах компетенції вирішенню питання, що є предметом колективних трудових спорів.

01 листопада 2013 року відбулася узгоджувальна зустріч керівництва відділення із представником найманих працівників який повідомив про суттєве ускладнення стану соціально-трудових відносин на підприємстві. За його словами, у разі невиплати хоча б частини коштів наймані працівники планують проводити акції соціального протесту, в тому числі страйк.

Попередження про страйк з 07 листопада 2013 року направлене до Херсонської міської ради. Того ж дня відділенням Національної служби посередництва і примирення направлений лист голові обласної державної адміністрації щодо термінового вжиття відповідних заходів.

Заборгованість із виплати заробітної плати виникла у зв’язку із відсутністю оплати департаментом житлово-комунального господарства Херсонської міської ради  та управлінням транспортної, дорожньої інфраструктури Херсонської міської ради і зв’язку коштів за надані підприємством послуги. Вищенаведені кошти не виплачуються комунальному підприємству електромереж зовнішнього освітлення «Херсонміськсвітло» через не проведення відповідних платежів Державною казначейською службою.

04 листопада 2013 року на засіданнях примирних комісій де були присутні начальник відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області В. Бойко та заступник начальника відділення В. Мирошниченко представниками найманих працівників повідомлено про виплату заборгованості із заробітної плати за два місяці.

Враховуючи вищенаведене, примирними комісіями прийнято рішення про відтермінування  запланованого на 07 листопада 2013 року страйку.