23 жовтня 2013 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат у Суворовському районі м. Херсона. У роботі комісії в якості члена комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

На засідання  комісії було запрошено керівників 6 підприємств, на яких станом на 21.10.2013р. допущено виникнення заборгованості із заробітної плати на загальну суму 9,6 тис. грн., платежів до ПФУ на загальну суму 1734,1 тис грн. та керівників 4 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний.

Комісією було заслухано керівників підприємств:  МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона», Управління капітального будівництва ХОДА, ПП «Баклановський», ОСББ «49 ГХД-35»,ТОВ «СВК.МК.ЮА», ПП «Фактор», ПП «Торговий дім джерело»,ТОВ «Агромир-СТ», які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В. поінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менших мінімальних. Звернула увагу членів комісії та присутніх, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України.                                           

Наголосила, що  практика роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області дозволила у багатьох випадках своєчасно унормувати соціально - трудові відносини, мінімізувати економічні та матеріальні втрати у виробничих колективах, попередити акції соціального протесту, що пов'язано з втратами робочого часу та заробітної плати найманими працівниками.

     По закінченню роботи з керівниками підприємств на засіданні було підбито підсумки роботи комісії за 9 місяців 2013 року.

     За вищезазначений період проведено 18 засідань тимчасової комісії, на які запрошено всього 157 керівників підприємств-боржників, заслухано 123 керівника, з них: із виплати заробітної плати - 6 керівників, зі сплати єдиного страхового внеску до бюджету Пенсійного фонду України - 72 керівника та 46 керівників зі сплати заробітної плати у сумі нижче встановленого чинним законодавством рівня, не з’явилися на засідання 34 керівника.

 Відповідно до рішень комісії надіслано листи: голові Херсонської обласної державної адміністрації Костяку М.М., т. в. о. Херсонського міського голови Бережній З.Я., 2 листи на 3-х керівників підприємств-боржників до прокуратури Суворовського району м. Херсона, 1 лист на 4-х керівників до Територіальної державної інспекції з питань праці у Херсонській області та 2 листи до відділу Державної виконавчої служби Суворовського районного управління юстиції у м. Херсоні.

Згідно щотижневого моніторингу заборгованість із виплати заробітної плати у районі знизилась на 15% порівняно із сумою заборгованості станом на 01.01.2013 року.

За результатами роботи комісії за 9 місяців поточного року 51 підприємство, установа, організація та приватні підприємці району погасили заборгованість зі сплати страхового та єдиного соціального внеску на загальну суму 4242,7 тис. грн.

У вересні 2013 року інформацію про роботу комісії «Працюємо на результат» надруковано у газеті «Херсонський вісник» Херсонської міської ради (від 05.09.2013 року № 36).