Протягом січня-серпня 2013 року послугами державної служби зайнятості скористалося 33,9 тис. громадян, з них 28,4 тис. осіб мали статус безробітного. Станом на 01 вересня 2013 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8,3 тис. осіб, з яких більше половини складали жінки, третину - безробітні з сільської місцевості, також по 40 відсотків складали категорії  осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, а також молодь віком до 35 років.

Основною проблемою сучасного ринку праці є нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці,  особливо для молоді. Обсяги заявленої потреби підприємств, організацій та установ в працівниках по області в січні-серпні 2013 року склали  21,9 тис. одиниць, що  менше минулорічного показника. Станом на 01 вересня 2013 року кількість вакансій у базі даних служби зайнятості становила 3,2 тис. одиниць. Більше половини вакансій області було зосереджено у м. Херсоні, ще третина була подана роботодавцями  Генічеського, Голопристанського, Каховського, Скадовського, Цюрупинського  районів та міста Нова Каховка. У середньому по  Херсонській області на 1 вакансію претендувало 3 особи, що шукали роботу.

Чисельність громадян, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості у січні-серпні 2013 року, становила 14,9 тис. осіб, у тому числі 11,0 тис. зареєстрованих безробітних. Після  одноразового одержання всієї суми допомоги по безробіттю 421 колишній безробітний відповідно до свого бізнес-плану розпочав підприємницьку діяльність. Також з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці 5,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації.  Херсонська обласна служба зайнятості розпочала роботу по видачі ваучерів особам віком старше 45 років страховий стаж яких становить не менше 15 років для підтримки їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, і підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. На інформаційних семінарах постійно проводиться роз’яснювальна робота серед осіб віком старше 45 років щодо отримання ними ваучерів. Так упродовж січня-серпня 2013 року вже  видано  251 ваучерів для зазначеної категорії осіб.

З метою забезпечення тимчасової зайнятості громадян та матеріальної підтримки безробітних проводилися оплачувані громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру, до яких у січні-серпні 2013 р. було залучено 3,0 тис.  безробітних.


http://www.dcz.gov.ua/khe/control/uk/publish/article?art_id=22879&;cat_id=365015