Сьогодні в рамках засідання колегії обласної державної адміністрації, яке відбулось під головуванням Миколи Костяка, розглядалось питання про роботу органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо погашення заборгованості із заробітної плати за перше півріччя 2013 року по результатах оперативного моніторингу. За словами директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Геннадія Причини, упродовж 2013 року відмічається позитивна динаміка щодо скорочення боргів із виплати заробітної плати в області. 

На початок 2013 року заборгованість складала 17356,8 тис. грн,  протягом січня – червня за оперативними даними зменшилася  на 4259,7 тис. грн, або на 24,5%. Станом на 01 липня поточного року заборгованість із заробітної плати мали 29 суб’єктів господарювання у 9 районах та 2 містах обласного значення у сумі 13097,1 тис. грн. Відсутні борги із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ.  За перше півріччя 2013 року на 15 скорочено кількість економічно активних підприємств-боржників. Однак залишаються непогашеними борги перед працівникам 19 підприємств цієї групи на суму 9411,0 тис. грн, або 71,9% від загальної заборгованості по області. У порівнянні з показником на 01 січня 2013 року відбулося зростання вказаних боргів на 505,1 тис. грн, або на 5,7%.  Як повідомив Геннадій Причина, відсутня заборгованість із виплати заробітної плати у м.Нова Каховка та 9 районах області: Великолепетиському, Верхньорогачицькому, Високопільському, Горностаївському, Іванівському, Каховському, Нижньосірогозькому, Скадовському та Чаплинському.

Упродовж січня – червня поточного року найбільше скорочення боргів відбулося за рахунок підприємств: ВАТ «Херсонський бавовняний комбінат» - на 4531,0 тис. грн, або на 92,8%, ДП «Скадовський торговельний порт» - на 987,0 тис. грн, або на 100%, та структурних підрозділів ДП «Херсонський облавтодор» - на 790,1 тис. грн, або на 100%. «За стабільною виплатою заробітної плати стоїть нормальне і комфортне життя людей», - підкреслив голова облдержадміністрації Микола Костяк та додав, що обласній владі вдалось досягти позитивної динаміки із погашення заборгованості, проте наразі необхідно сконцентрувати спільні зусилля на усунення причин виникнення боргів та негайного забезпечення суттєвих заходів щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати. 

Херсонська ОДА