27 червня 2013 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в Херсонській області під головуванням заступника голови Херсонської облдержадміністрації Пономаренко Г.О.,  на якому в якості члена комісії була присутня начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

До порядку денного засідання було включено такі питання:

1. Про дотримання затверджених графіків погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах комунальної форми власності: МКП  «Херсонелектротранс», КП радгосп завод « Янтарний», КП» Таврійський», КП « Дніпровський- ХБК», КП «Генічеський виноробний завод», перспективи ліквідації вказаних боргів до 01 липня 2013 року в повному обсязі та виконання частини першої доручення голови обласної державної адміністрації від 20 травня                    2013 року № 93-д.

          2. Про дотримання трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам ДП Брилівський елеватор ДАК «Хліб України».

3.  Про виконання керівництвом ПАТ «Завод карданних валів» рекомендацій засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області від 22 березня 2013 року № 2 та дотримання затвердженого графіка погашення заборгованості із заробітної плати.

          4. Про виконання рішення тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області від 24 квітня 2013 року № 3.

З розглянутих на засіданні комісії підприємств три підприємства знаходяться на обліку відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), на одному підприємстві зареєстровані колективні трудові спори (конфлікти).

На комісії були заслухані керівники: Головного управління праці та соціального захисту населення  обласної державної адміністрації, Департаменту агропромислового розвитку, відділення Фонду держаного майна України в області, територіальної державної інспекції з питань праці у Херсонській області, підприємств, установ, організацій, питання по яким виносилися на розгляд комісії.

За результатами роботи комісії було запропоновано т.в.о.Херсонського міського голови, секретарю міської ради Бережній З.Я.:

       1. Вжити невідкладних заходів для повного погашення заборгованості із заробітної плати працівникам комунальних підприємств міста Херсона та унеможливлення виникнення боргів цих підприємств у майбутньому.

       2. Встановити жорсткий  контроль за своєчасним перерахуванням фінансування на оплату праці працівникам комунальних підприємств обласного центру.

        3. У разі невиконання затверджених графіків погашення боргів із заробітної плати та нарощування заборгованості вирішувати питання щодо розірвання контрактів з директорами або начальниками комунальних підприємств-боржників та проводити термінову заміну керівництва суб’єкта господарювання.

Територіальній державній інспекції з питань праці в області провести перевірку на ДП Брилівський елеватор ДАК « Хліб України» щодо додержання законодавства про працю. За результатами вжити всіх заходів державного впливу, передбачених чинним законодавством. Взяти під контроль виконання припису до повного погашення заборгованості із заробітної плати. Матеріали перевірки надати до прокуратури області для вживання заходів прокурорського реагування до керівника.

Доручено міськвиконкомам міст обласного значення, районним державним адміністраціям, галузевим структурним підрозділам облдержадміністрації проводити постійний контроль щодо виконання затверджених графіків погашення заборгованості працівникам підприємств, установ, організацій області.

У разі невиконання затверджених графіків погашення боргів із заробітної плати та нарощування заборгованості направляти інформацію до правоохоронних органів стосовно порушення кримінальних справ щодо керівництва підприємств-боржників.