28 травня 2013 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в Херсонській області під головуванням першого заступника голови Херсонської облдержадміністрації Білого В.С.,  на якому в якості члена комісії була присутня начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

До порядку денного засідання були включено такі питання:

1. Про дотримання трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств:

-        ДП «Херсонагроліс»;

-        СТОВ  «Колос»;

-        СВК «Новокам’янський»;

-        СТОВ «Червонофлотець»;

-        Каховський державний агротехнічний коледж.

2. Про виконання рішення тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області від 22.03.2013.

З розглянутих на засіданні комісії підприємств одне підприємство знаходяться на обліку відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

На комісії були заслухані керівники: Головного управління праці та соціального захисту населення  обласної державної адміністрації, відділення Фонду держаного майна України в області, територіальної державної інспекції з питань праці у Херсонській області, підприємств, установ, організацій, питання по яким виносилися на розгляд комісії.

Перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації В.С.Білий наголосив, що погашення заборгованості із заробітної плати – першочергове завдання місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Херсонщини.

За результатами роботи комісії було надано доручення керівництву ДП «Херсонагроліс», СТОВ «Колос»; СВК «Новокам’янський», СТОВ «Червонофлотець», Каховський державний агротехнічний коледж розробити план заходів щодо ліквідації боргів та рекомендовано:

-   оптимізувати штат підприємства;

-   з метою залучення додаткових коштів проаналізувати наявне нерухоме майно, яке знаходиться на балансі підприємства і не використовується у основному виробництві та вирішити питання щодо його реалізації;

-   переглянути доцільність виплат по інших платежах, надавши перевагу надходження додаткових коштів на першочергове погашення заборгованості із заробітної плати.

-   Управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено ініціювати перед Міністерством оборони України питання стосовно:

-   розміщення замовлень на виготовлення проектної, конструкторської документації суднобудівної й подібної продукції на ДП ЦКБ „Ізумруд”;

-   забезпечення своєчасності розрахунків за виконані роботи;

-   розгляду можливості оптимізації (реорганізації) підприємства.

У разі невиконання затверджених графіків погашення боргів із виплати заробітної плати та нарощування заборгованості направляти інформацію до правоохоронних органів стосовно порушення кримінальних справ щодо керівництва підприємств-боржників.

За результатами роботи комісії з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) стан соціально-трудових відносин на ДП «Херсонагроліс» взято на облік згідно з наказом начальника відділення НСПП в Херсонській області від 29.05.2013 р. №30.