17 квітня 2013 року відбулось засідання Експертної групи шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні" за участі Голови НСПП О.Я. Окіса, заступника Голови НСПП С.В. Гербеди, координатора проекту від НСПП; начальника відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП Н.А. Андріанової, начальника відділу правового забезпечення НСПП Л.В. Прудиус, представників сторін соціального діалогу – Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України та шведських експертів Курта Ерікссона, Йорана Тругена, Гунілли Рунквіст.

Відкриваючи засідання О.Я. Окіс поінформував присутніх про результати проведеного напередодні інтерактивного семінару для трудових арбітрів та незалежних посередників НСПП, а також про цікаві думки та слушні пропозиції щодо проекту Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

На засіданні керівник Експертної групи Н.І. Зарько доповіла присутнім про внесені зміни до Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні з урахуванням побажань і зауважень, висловлених на засіданні Експертної групи 10 березня поточного року.

Шведські експерти Курс Ерікссон та Йоран Труген виступили з презентаціями на тему "Визначення поняття трудовий спір", "Спори: сфера охоплення та процедури", " "Відхилення від норм законодавства в шведському трудовому законодавстві", "Відшкодування шкоди  та інші санкції в шведській системі трудового законодавства" з наступним обговоренням у групі експертів.