16 квітня 2013 року в м. Києві відбувся інтерактивний семінар у рамках шведсько-українського проекту з вирішення трудових спорів в Україні. У роботі семінару взяли участь Голова Національної служби посередництва і примирення О.Я. Окіс, члени Експертної групи Н.І. Зарько, шведські експерти Курт Ерікссон, Йоран Труген, Гунілла Рунквіст, а також трудові арбітри та незалежні посередники з усієї України.

Відкриваючи семінар Голова НСПП О.Я. Окіс привітав присутніх та поінформував про деякі аспекти роботи Національної служби посередництва і примирення упродовж 15 років її діяльності, а також окреслив коло проблем, що існують між сторонами соціального діалогу.

Шведські експерти розповіли про сучасний рівень соціального діалогу в Швеції, зокрема Йоран Труген провів оглядову презентацію "Соціальний діалог та вирішення трудових спорів в Швеції", Курт Ерікссон "Спори інтересів. Посередництво в Швеції", а Гунілла Рунквіст – "Правові спори: переговори та Трудовий суд".

Голова Експертної групи шведсько-українського проекту Н.І. Зарько презентувала основні риси Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні та відповіла на чисельні запитання присутніх.

Наприкінці семінару учасники дискусії обмінялися думками щодо Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні та можливості використання шведського досвіду для стабілізації соціально-трудових відносин.

Відділ аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП