«Залишкову заборгованість перед працівниками ХБК буде виплачено до 15 травня 2013 року, адже на цей час надійде черговий транш коштів», - заявив сьогодні керуючий санацією ВАТ «ХБК» Сергій Марченко. 

На даний час заборгованість із заробітної плати перед працівниками ВАТ «ХБК» виплачена. Залишились  лише борги, які не стосуються зарплати та за судовими рішеннями, в сумі 1 млн 100 тис. грн.

Також Сергій Марченко додав, що з серпня 2012 року, коли його було призначено керуючим санацією, розпочався аналіз та вивчення стану справ на бавовняному комбінаті. Першочерговим завданням було визначено відновлення виробництва на ХБК.

«Однак, проаналізувавши бухгалтерську документацію та технічний стан підприємства, ми прийшли до іншого висновку. Останні 5 років та більше на фабриці не проводився ремонт, а в першу чергу – даху. У зв’язку з цим, після дощу псувалось обладнання, системи комунікацій, вентиляція та електричне освітлення та не дотримувались певні технологічні умови в приміщенні: температурний режим та вологість, від яких залежало прядильне і ткацьке виробництво», - сказав керуючий санацією.

Крім того, фінансовий аналіз підприємства показав, що окрім боргів в процедурі банкрутства, які станом на травень 2009 року, склали 152 млн грн, підприємство має поточні борги – перед пенсійним фондом, податковою службою та постачальниками. Загальна сума боргів склала близько 300 млн грн.

Співставлення вищезазначених даних показало, що неможливо в короткий, установлений законом термін 1,5 роки,  розрахуватись із усіма боргами. Тому комітет кредиторів 22 листопада 2012 року прийняв рішення клопотати перед Господарським судом про введення процедури ліквідації ВАТ «ХБК».

4 березня 2013 року  Господарський суд Херсонської області прийняв дане рішення.

Сергій Марченко пояснив, що процедура ліквідації передбачає певний перелік робіт: звільнення працівників, які до цих пір числяться на підприємстві, та повний розрахунок з ними, потім оцінка майна та в подальшому виставлення його на продаж із пред'явленням потенційним покупцям вимог щодо збереження робочих будівель та створення нових робочих місць.


Інформація Херсонської облдержадміністрації