28 березня 2013 року у приміщенні управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи з вивчення питань щодо збиткової діяльності підприємств, їх заборгованості із виплати заробітної плати, сплати податків і зборів, в роботі якої взяв участь заступник начальника відділення НСПП в Херсонській області – завідувач сектора правового забезпечення Мирошниченко В.Ю.

На засіданні розглядалося питання про стан погашення заборгованості із заробітної плати та невідкладні заходи стосовно її ліквідації на ПАТ «Херсонський завод карданних валів», ПАТ «Таврійська будівельна компанія» і ТОВ «Шкіряний завод «Платан ЛТД»; про фінансовий стан та заходи щодо виходу із критичної ситуації ДП «Судмаш».

Головуючий робочої групи начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації Ставицький В.В. наголосив, що стан виплати заробітної плати та погашенню заборгованості з неї на особливому контролі голови обласної державної адміністрації, Міністерства соціальної політики України. Під час засідання Комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших виплат Міністром соціальної політики України Королівською Н.Ю. зазначалось, що відповідальність за недопущення та погашення заборгованості із зарплати несуть центральні та місцеві органи влади, керівники підприємств, установ і організацій. За її дорученням потрібно розробити покроковий план вирішення питання з погашення заборгованості для кожного регіону, скласти перелік підприємств, що мають заборгованість понад три місяці.

Керівники підприємств, де сума заборгованості перевищує тримісячний фонд оплати праці,  будуть заслуховуватися на Комісії.

Директор ДП «Судмаш» повідомив, що у 2012 році підприємство опинилося в складній фінансово-економічній ситуації. Замовлення суднової арматури та суднового обладнання з боку підприємств суднобудівної галузі припинилося. Міністерство фінансів України затримує виділення коштів МНС України для закупівлі автопідйомників в рамках Програми розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності, затвердженої Постановою КМУ та Державної програми розвитку внутрішнього виробництва. Для подальшого розвитку заводу потрібна активізація роботи з підприємствами сільгоспмашинобудування. Станом на 20 березня поточного року заборгованість із заробітної плати відсутня.

За результатами розгляду зазначеного питання робочою групою було вирішено підготувати звернення до Міністерства фінансів України з проханням виділити кошти для придбання пожежних автопідіймачів Міністерством надзвичайних ситуацій України, вироблених на ДП «Судмаш», відповідно до Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки».

Представник ПАТ «Херсонський завод карданних валів» повідомив, що на даний час керівництвом заводу вживаються заходи з метою погашення заборгованості із заробітної плати на підприємстві. 20 березня 2013 року керівництвом заводу спільно з головою профкому затверджено новий графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Остаточне погашення боргу заплановано на кінець травня поточного року.

Заступник начальника відділення НСПП в Херсонській області Мирошниченко В.Ю. поінформував, що стан соціально-трудових відносин на ПАТ «Херсонський завод карданних валів» знаходиться в довготривало-нестабільному стані та погіршується у зв’язку з нестабільною роботою підприємства та несвоєчасною виплатою заробітної плати.

Робочою групою взято на контроль стан погашення заборгованості із заробітної плати на ПАТ «Херсонський завод карданних валів» відповідно до затвердженого графіку.