22 березня 2013 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості  із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в Херсонській області під головуванням заступника голови Херсонської облдержадміністрації Мельника М.А.,  на якому в якості члена комісії була присутня начальник відділення НСПП в Херсонській області Бойко В.В.

До порядку денного засідання були включено такі питання:

1. Про дотримання трудового законодавства щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємств:

-         ВАТ «Завод карданних валів»;

-         ДП ЦКБ «Ізумруд»;

-         ДП «Скадовський морський торгівельний порт»;

-         ТОВ «Вішва Ананда».

2. Про додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражними керуючими, які супроводжують підприємства, що належать до державної і комунальної власності та знаходяться у процедурах банкрутств, стосовно погашення заборгованості із заробітної плати, а саме: ДП «Виробничий південний біологічний центр», ДП «Таврія транспорт», ДП хлібна база № 75 ДАК «Хліб України», Генічеський винний завод.

З розглянутих на засіданні комісії підприємств три підприємства знаходяться на обліку відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

На комісії були заслухані голови Скадовскої та Каланчацької районних державних адміністрацій, керівники: Головного управління праці та соціального захисту населення  обласної державної адміністрації, відділення Фонду держаного майна України в області, територіальної державної інспекції з питань праці у Херсонській області, підприємств, установ, організацій, питання по яким виносилися на розгляд комісії.

Заступник голови Херсонської облдержадміністрації М. А. Мельник наголосив, що погашення заборгованості із заробітної плати – першочергове завдання місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Херсонщини.

За результатами роботи комісії було надано доручення керівництву ВАТ „Завод карданних валів”, ДП ЦКБ „Ізумруд”, ДП „Скадовський морський торговельний порт” розробити план заходів щодо ліквідації боргів та рекомендувано:

-    оптимізувати штат підприємства;

-    з метою залучення додаткових коштів проаналізувати наявне нерухоме майно, яке знаходиться на балансі підприємства і не використовується у основному виробництві та вирішити питання щодо його реалізації;

-    переглянути доцільність виплат по інших платежах, надавши перевагу надходження додаткових коштів на першочергове погашення заборгованості із заробітної плати.

-    Управлінню промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації доручено ініціювати перед Міністерством оборони України питання стосовно:

-    розміщення замовлень на виготовлення проектної, конструкторської документації суднобудівної й подібної продукції на ДП ЦКБ „Ізумруд”;

-    забезпечення своєчасності розрахунків за виконані роботи;

-    розгляду можливості оптимізації (реорганізації) підприємства.

Також комісією вирішено доручити Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства України стосовно виключення ДП "Виробничий південний біотехнологічний центр" з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, шляхом внесення в установленому порядку змін до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" та можливості оптимізації (реорганізації) підприємства.

За результатами роботи комісії відділенням заплановано провести узгоджувальні зустрічі з адміністрацією та трудовими колективами ВАТ „Завод карданних валів”, ДП ЦКБ „Ізумруд” з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).