19 лютого 2013 року у приміщенні управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації відбулося засідання робочої групи з вивчення питань щодо збиткової діяльності підприємств, їх заборгованості із виплати заробітної плати, сплати податків і зборів, в роботі якої взяв участь заступник начальника відділення НСПП в Херсонській області – завідувач сектора правового забезпечення Мирошниченко В.Ю.

На засіданні розглядалося питання додержання керівниками промислових підприємств м. Херсона трудового законодавства в частині виплати заробітної плати працівникам.

Головуючий робочої групи начальник управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації Ставицький В.В. доповів, що сьогодні особлива увага приділяється стану погашення заборгованості з  виплати заробітної плати. Так, 05 лютого 2013 року в Міністерстві соціальної політики України відбулася нарада з питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Зазначене питання залишається на контролі, тому необхідно вживати всіх можливих заходів, передбачених законодавством, щодо погашення боргів на підприємствах області.

Заборгованість промислових підприємств області станом на 01 січня 2013 року склала 8,8 млн.грн., загальна сума несплачених платежів по страхових та єдиному внесках до бюджету Пенсійного фонду України промисловими підприємствами області більш ніж 45 млн.грн.

На засіданні робочої групи також виступили представники Херсонського державного заводу «Палада» та ПАТ «Херсонський завод карданних валів».

Заступник начальника відділення НСПП в Херсонській області – завідувач сектора правового забезпечення Мирошниченко В.Ю. поінформував, що Національна служба посередництва і примирення, в межах повноважень, здійснює прогнозування змін соціально-трудових відносин, виникнення колективно-трудових спорів (конфліктів) з метою моделювання майбутньої ситуації і виявлення можливих ускладнень соціально-трудових відносин для вироблення пропозицій та рекомендацій для сторін соціального діалогу, запобігання стихійних страйків та акцій соціального протесту. Зауважив, що головним чинником підвищення соціальної напруги у трудових колективах залишається заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам.

Крім того, Мірошниченко В.Ю. поінформував членів робочої групи, що керівництвом відділення НСПП в Херсонській області проведена зустріч з активістами трудового колективу ПАТ «Херсонський завод карданних валів», надані відповідні консультації та запропоновано вирішити питання відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)». На робочій нараді представнику підприємства запропоновано підготувати необхідні документи з метою розгляду питання щодо вступу в колективний трудовий спір та почати діалог між працівниками та адміністрацією заводу з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин на ПАТ «Херсонський завод карданних валів».

За результатами робочої наради надано доручення керівникам підприємств затвердити графіки погашення заборгованості із заробітної плати, опрацювати шляхи погашення боргів в найкоротші терміни відповідно до фінансово-економічних можливостей.