Відповідно до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 21 липня 2011 року № 73, комісією відділення НСПП в Херсонській області з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб'єктів сторін профспілок і організацій роботодавців (Комісія) розглянута заява Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України щодо підтвердження репрезентативності.

За результатами розгляду наданих документів Комісією прийнято рішення щодо визнання Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України такою, що підтвердила репрезентативність на територіальному рівні для участі у колективних переговорах з укладення територіальних угод та для делегування представників до органів соціального діалогу.

04 листопада 2021 року свідоцтво про підтвердження репрезентативності передано голові вищенаведеної профспілки Л. Кучерявій.