21 липня у Херсонській ОДА відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, у якому взяв участь в.о. начальника відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) В. Мирошниченко.

Під час засідання розглянуто питання дотримання трудового законодавства, причини виникнення та перспективи погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

Так, станом на 21.07.2021 сума заборгованості із виплати заробітної плати у ПрАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» склала 36,7 млн грн.

Через наявність заборгованості із виплати заробітної плати ПрАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» перебуває на обліку Відділення з метою здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), про що було поінформовано учасників засідання.

Існуюча заборгованість із виплати заробітної плати на КНП «Генічеська центральна районна лікарня» та КНП «Верхньорогачицька лікарня» станом на 21.07.2021 погашена в повному обсязі.

В. Мирошниченко зазначив, що фахівцями Відділення вживаються заходи з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин у рамках правового поля, а також наголосив на важливості подальшої співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, профспілок та роботодавців з метою найшвидшого погашення зарплатних боргів на підприємствах Херсонської області.

      За результатами засідання обласної тимчасової комісії прийнято рішення щодо вжиття заходів, спрямованих на погашення існуючої заборгованості із заробітної плати та недопущення нової на підприємстві-боржнику.