За участі фахівців відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) та управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (Управління) 26 січня у дистанційному режимі відбулась робоча нарада, на якій обговорювались питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах.

Начальник Відділення В. Бойко зазначила, що особлива увага приділяється питанням врегулювання конфліктних ситуацій та стабілізації стану соціально-трудових відносин (СТВ) на підприємствах міста Нова Каховка.

Про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати за 2020 рік та проведення перевірок діяльності арбітражних керуючих щодо стану дотримання умов погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах міста поінформувала завідувач інформаційно-консультаційним центром НСПП С.Філіппова.

За оперативними даними станом на 26.01.2021 заборгованість із виплати заробітної плати у ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» 654 працівникам складає майже 4,7 млн грн, у ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» 51 працівнику – 442,2 тис грн.

Начальник Управління О. Стоянчук наголосила, що питання ліквідації зарплатних боргів постійно розглядаються на засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та знаходяться на контролі органів місцевого самоврядування.

Крім того, проводиться робота з метою зменшення соціального напруження в трудових колективах та поліпшення стану СТВ на підприємствах міста.

На нараді досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю стосовно обміну інформацією щодо стану виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств міста Нова Каховка.