06 листопада відбулась робоча нарада за участі начальника відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) В. Бойко та управління соціального захисту населення Генічеської районної державної адміністрації (Управління) Л. Бубнової, на якій обговорювались питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах.

Начальник Відділення В. Бойко зазначила, що особлива увага приділяється питанням врегулювання конфліктних ситуацій та стабілізації стану соціально-трудових відносин (СТВ) на підприємствах Генічеського району.

Начальник Управління поінформувала про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на ДП «Партизанський елеватор», ВАТ «Трест «Генічеськагробуд» та ДП «Генічеський виноробний завод»

Станом на 01.11.2020 заборгованість із виплати заробітної плати на ДП «Партизанський елеватор» склала 185,1 тис грн, у ВАТ «Трест «Генічеськагробуд» – 144,3 тис грн. Ці підприємства не ведуть економічну діяльність.

На ДП «Генічеський виноробний завод» проходила процедура банкрутства. З 2005 року підприємство не здійснює фінансово-господарську діяльність, але заборгованість із виплати заробітної плати має тенденцію росту. У 2019 році постановою Верховного суду по справі №923/382/14 було припинено процедуру банкрутства. З квітня 2020 року підприємство перейшло до стану економічно активних, однак у зв’язку із відсутністю активів господарська діяльність не ведеться. На теперішній час заборгованість із виплати заробітної плати складає 591,0 тис грн.

Питання ліквідації боргів із виплати заробітної плати постійно розглядаються на засіданнях комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та знаходяться на контролі райдержадміністрації. Крім того, проводиться робота з метою зменшення соціального напруження в трудових колективах та поліпшення стану СТВ на підприємствах міста.

На нараді досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю стосовно обміну інформацією щодо стану виплати заробітної плати найманим працівникам підприємств Генічеського району.