Ліквідація існуючої заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам трудових колективів підприємств Херсонщини є першочерговим завданням місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування, Відділення НСПП в Херсонській області (Відділення), профспілкових організацій.

На засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та інших соціальних виплат (Комісії) при виконавчих органах районних у м. Херсоні рад постійно розглядається зазначене питання.

Протягом жовтня 2020 року начальник Відділення В. Бойко приймала участь у засіданнях Комісій Дніпровської та Корабельної районних у м. Херсоні рад.

На Комісії було запрошено керівника 1 підприємства, на якому допущено виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 1048,0 тис грн, керівників 5 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості з ЄСВ на загальну суму 1256,3 тис грн, керівників 9 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, нижче за мінімальний, керівників 5 підприємств щодо легалізації виплати заробітної плати.

В. Бойко виступала на засіданнях зі змістовними доповідями та наголосила на необхідності підвищення контролю та виконанні керівниками підприємств вимог законодавства про працю.

Комісіями було заслухано керівників підприємств, які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Під час обговорень вносились пропозиції щодо плану подальших дій для виконання вимог законодавства, що сприятиме покращенню стану соціально-трудових відносин у трудових колективах.

Результатом спільної роботи членів комісій у жовтні 2020 року є погашення боргів зі сплати єдиного соціального внеску на підприємствах на загальну суму 20,5 тис грн, погашення боргів із заробітної плати на загальну суму 1048,0 тис грн.

В. Бойко зазначила, що погашення заборгованості із заробітної плати та її своєчасна виплата на економічно активних підприємствах забезпечить зняття соціальної напруги в трудових колективах й поінформувала членів комісії щодо заходів, які в межах повноважень вживаються Відділенням з метою вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню.