01-02 жовтня 2020 року у м. Скадовськ Херсонської області відбулися засідання круглого столу «Профспілка: кроки в майбутнє», що проводила Херсонська обласна організація профспілки працівників державних установ України на базі Південного регіонального представництва Центру профспілкових знань «BASIS» м. Скадовськ Херсонської області. У заході взяли участь голови районних та первинних профспілкових організацій працівників державних установ, начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко та заступник начальника Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополь О. Янас.

Круглий стіл був присвячений таким темам:

  1. 1.«Профспілка держустанов: якою їй бути завтра».
  2. 2.«Портфель профспілкових послуг».
  3. 3.«Сучасні форми захисту трудових прав та нові механізми організаційного зміцнення».
  4. 4.«Позиціонування Профспілки як активного учасника громадянського суспільства».

В. Бойко поінформувала учасників круглого столу про роботу Відділення за 9 місяців поточного року. Окрему увагу було приділено виконанню на Херсонщині вимог Законів України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні» та укладанню колективних договорів на підприємствах сіл, селищ, міст і районів Херсонської області у 2020 році.

В. Бойко також наголосила, що колективний договір – це основний документ, який регулює соціально-трудові правовідносини між роботодавцем та найманими працівниками. Основною метою укладання колективного договору є соціальний захист найманих працівників, розширення їх прав та забезпечення охорони праці.

          Учасники круглого столу мали змогу задавати питання, отримувати вичерпні відповіді та консультації.

Голова Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України Л. Татаринова від імені профспілкового активу висловила вдячність соціальним партнерам за змістовне розкриття тем круглого столу та надання консультацій.