27 серпня у приміщенні Херсонської облдержадміністрації відбулося засідання обласної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат (Комісія), у якому взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) В. Бойко.


До порядку денного засідання були включені питання стосовно дотримання трудового законодавства та вжитих заходів щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам ТОВ «Машинобудівна комплектація», ПАТ «Херсонський завод «Судмаш», КНП «Херсонська міська стоматологічна поліклініка».

Окрема увага приділена письмовому зверненню начальника Відділення В. Бойко до голови обласної державної адміністрації Ю. Гусєва щодо ситуації, що склалася на ДАК «Херсон-Авіа».

Під час засідання доповідали: Херсонський міський голова В. Миколаєнко, начальник Відділення В. Бойко, директор Департаменту інфраструктури облдержадміністрації Р. Діденко, директор Департаменту здоров’я облдержадміністрації В. Короленко, начальник відділу промисловості управління підприємництва та промисловості Департаменту розвитку економіки облдержадміністрації А. Андрієвський.

В. Бойко поінформувала, що окремої уваги заслуговує ситуація, що склалася у Державній авіаційній компанії «Херсон-Авіа». Зазначене підприємство не звітує до Головного управління статистики у Херсонській області.

Станом на 26.08.2020 року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Державної авіаційної компанії «Херсон - Авіа» складає 775,5 тис. грн., заборгованість з ЄСВ – 714,4 тис. грн., з ПДВ та військового збору – 465,9 тис. грн.. Загальна сума заборгованості становить 1955,8 тис. грн.

Значно покращити фінансовий стан підприємства можливо шляхом реалізації надлишкового майна, проте необхідні погодження Міністерства інфраструктури України.

Міністерством інфраструктури України розглядалися можливі шляхи передачі ДАК «Херсон-Авіа» до комунальної власності територіальних громад області з метою збереження та подальшого розвитку авіаційної компанії, а також ефективної роботи майнового комплексу підприємства.

Про причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та перспективи її погашення доповіли: керівник ТОВ «Машинобудівна комплектація» М. Хирса, керівник ПАТ «Херсонський завод «Судмаш» О. Балабанцев, керівник КНП «Херсонська міська стоматологічна поліклініка» В. Фучко. Щодо ситуації, що склалася у Державній авіаційній компанії «Херсон-Авіа» доповів керівник І. Залкіндер.

В. Бойко зазначила, що з метою запобігання виникненню КТС(К) конфліктні ситуації у ПАТ «Херсонський завод «Судмаш» та на КНП «Херсонська міська стоматологічна поліклініка» взяті на облік Відділення, а також поінформувала членів комісії та запрошених, що фахівцями Відділення постійно проводиться робота щодо врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин на підприємствах Херсонської області.

На підставі рішення Комісії підприємствам-боржникам рекомендовано розробити графіки погашення заборгованості із виплати заробітної плати та забезпечити їх дотримання; проаналізувати повноту проведеної претензійно-позовної роботи з дебіторами.

За результатами засідання Комісії, Відділенням прийнято рішення про розробку спільних заходів з Херсонською облдержадміністрацією щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати у ТОВ «Машинобудівна комплектація», ПАТ «Херсонський завод «Судмаш», на КНП «Херсонська міська стоматологічна поліклініка» та ДАК «Херсон-Авіа».