04 червня начальник відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) В.Бойко взяла участь у черговому засіданні тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати в місті Херсоні.

На засіданні розглянуті питання дотримання роботодавцями законодавства про оплату праці, стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати та платежів до бюджету.

Керівники ТОВ «Машинобудівна комплектація», КП «Херсонська енергосервісна компанія», ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль», КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс», МКП «Херсонтеплоенерго», філії «Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат УДП «Укрінтеравтосервіс», КНВ «Херсонська міська стоматологічна поліклініка», Херсонський державний завод «Палада» та КП «Геополіс» повідомили про основні причини виникнення заборгованості із виплати заробітної плати та заходи що вживаються для її погашення.

В. Бойко поінформувала, що підприємства КП «Херсонська енергосервісна компанія», ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль», КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс», філії «Херсонський обласний автомобільно-учбовий комбінат УДП «Укрінтеравтосервіс», Херсонський державний завод «Палада» та КП «Геополіс»знаходяться у системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Фахівцями Відділення здійснюється моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати.

Через впровадження карантинних заходів значно погіршився фінансовий стан КНВ «Херсонська міська стоматологічна поліклініка», що призвело до виникнення заборгованості трудовому колективу. Сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві на 04.06.2020 склала 693,7 тис. грн. що зумовило ускладнення стану СТВ.

За результатами засідання комісії з метою запобігання виникненню КТС(К) відповідно до п. 3.1. Положення про порядок здійснення Національною службою посередництва і примирення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), затвердженого наказом НСПП від 06.06.2019 № 39, конфліктну ситуацію на КНВ «Херсонська міська стоматологічна поліклініка»взято на облік Відділення.