За ініціативи начальника відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) В. Бойко 23 квітня 2020 року відбулась дистанційна робоча нарада фахівців Відділення та Управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (Управління), на якій обговорювались питання стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах.

В. Бойко зазначила, що особлива увага приділяється співпраці щодо сприяння вирішенню конфліктних ситуацій та стабілізації стану соціально-трудових відносин (СТВ) на підприємствах міста Нова Каховка.

За даними Головного управління статистики у Херсонській області, станом на 01 квітня 2020 року заборгованість із виплати заробітної плати 654 найманим працівникам складає в ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» – 4665,5 тис. грн., в ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» – 442,2 тис. грн..

Відділенням направлялися листи Новокаховському міському голові, ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод», ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод», проводилися узгоджувальні зустрічі з керівниками підприємств з метою забезпечення стабілізації стану СТВ.

Начальник Управління О. Стоянчук поінформувала, що фахівці опікуються ситуацією на підприємствах та на даний час питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі постійно розглядаються на засіданнях тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, знаходяться на контролі органів місцевого самоврядування. Проводиться робота щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в трудових колективах, поліпшенню стану СТВ, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасному вирішенню, створенню умов для проведення соціального діалогу в конструктивному руслі.

В. Бойко повідомила, що між Відділенням та Управлінням існує тісна співпраця щодо моніторингу стану виплати заробітної плати на всіх підприємствах міста Нова Каховка.