З метою врегулювання конфліктної ситуації, що виникла у зв’язку з наявністю заборгованості із виплати заробітної плати у ПАТ «Херсонська теплоелектроцентраль» (ТЕЦ), проведено ряд узгоджувальних зустрічейз представниками найманих працівників та адміністрацією підприємства.

18 лютого 2020 року відбулась чергова узгоджувальна зустріч керівництва відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) з представниками та адміністрацією ТЕЦ, під час якої з'ясовано перспективи врегулювання розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (СТВ) щодо невиконання вимог законодавства про працю в частині оплати праці.

Сума заборгованості із виплати заробітної плати 432 найманим працівникам ТЕЦ на 01.01.2020 складала 7740,8 тис. грн.. Станом на 01.02.2020 сума боргу зменшилась на 6473,6 тис. грн., та склала 1267,2 тис грн.

Конфліктна ситуація з жовтня 2018 року знаходиться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), про що повідомлено місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Начальник Відділення В. Бойко надала необхідні консультації та роз’яснення щодо вирішення розбіжностей між найманими працівниками та роботодавцем шляхом застосування норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», а також наголосила на перевагах переговорного процесу при вирішенні розбіжностей між сторонами СТВ.

Керівництву ТЕЦ рекомендовано дотримуватись графіка погашення заборгованості із виплати заробітної плати, а також вживати дієвих заходів задля недопущення ускладнення стану СТВ.