13 лютого 2020 року у приміщенні відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області (Відділення) проведено нараду-семінар з трудовими арбітрами та незалежними посередниками НСПП.

Відкривши засідання, начальник Відділення В.Бойко поінформувала присутніх про результати роботи Відділення за 2019 рік.

Так, упродовж січня-грудня 2019 року в ході сприяння вирішенню 20 колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К)) на 3 підприємствах, фахівцями Відділення проведено 144 узгоджувальні зустрічі та 48 засідань примирних комісій зі сторонами КТС(К), за результатами яких 16 КТС(К) були вирішені і зняті з реєстрації. Крім того, Відділення сприяло усуненню 40 розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин (СТВ) на 20 підприємствах, установах та організаціях області. З метою врегулювання СТВ проведено 119 узгоджувальних зустрічей. Завдяки превентивним заходам, здійсненим спільно соціальними партнерами, врегульовано 26 конфліктних ситуацій.

З метою підвищення рівня правової культури сторін СТВ та інформування громадськості про діяльність НСПП начальник Відділення тричі виступала перед мешканцями Херсонщини в ефірі радіо «Таврія» Херсонської регіональної дирекції «Скіфія» з інформацією про роботу Відділення по вирішенню КТС(К). Постійно висвітлювалася інформація щодо запобігання виникненню КТС(К) на сайтах Херсонської облдержадміністрації, Відділення, райдержадміністрацій, міської та районних у м. Херсоні рад, Управління Держпраці у Херсонській області, галузевих обласних профспілок. На сайтах соціальних партнерів забезпечувалося ознайомлення з інформацією щодо підсумків роботи Відділення, прогнозами стосовно можливих змін стану СТВ, виникнення КТС(К) на підприємствах, організаціях та установах Херсонської області.

За звітний період на сайтах Відділення та сторін соціального діалогу було опубліковано 142 інформаційних матеріали.

Також підготовлено та розміщено 52 публікації щодо оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

Протягом звітного періоду Відділенням підготовлено 50 інформаційних матеріалів, які були розміщені на офіційному сайті НСПП.

Заступник начальника Відділення В. Мирошниченко поінформував учасників наради-семінару про зміни та доповнення до нормативно-правових актів НСПП.

Учасники наради-семінару брали активну участь в обговоренні результатів роботи за 2019 рік і планових завдань на 2020 рік.

Підводячи підсумки наради, начальник Відділення подякувала всім присутнім за співпрацю та наголосила на необхідності ефективної взаємодії задля поліпшення стану СТВ на підприємствах, в установах, організаціях Херсонської області.