Відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) в межах своїх повноважень здійснює заходи, спрямовані на запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) в державній авіаційній компанії «Херсон-Авіа» (Авіаційна компанія).

12 грудня 2019 року відбулася узгоджувальна зустріч з адміністрацією авіаційної компанії, на якій обговорювалися шляхи вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

На зустрічі були присутні тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора авіаційної компанії І. Залкіндер, головний бухгалтер авіаційної компанії С. Прокопенко, начальник Відділення В. Бойко. та заступник начальника Відділення В. Мирошниченко.

І. Залкіндер повідомив про соціальну напруженість у трудовому колективі та зазначив, що керівництвом вживаються усі необхідні заходи для своєчасної виплати заробітної плати працівникам на підприємстві.

С. Прокопенко поінформувала, що заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам на 01.12.2019 р. становила 802,8 тис. грн.. Станом на 12.12.2019 р. борг зменшився на 220,0 тис. грн., та складає  582,8 тис. грн..

В. Бойко надала роз'яснення норм Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та поінформувала, що з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту), конфліктна ситуація на ДАК «Херсон-Авіа» знаходиться на обліку Відділення,

В. Бойко також поінформувала присутніх на узгоджувальній зустрічі, що Відділенням неодноразово порушувалося питання перед головою Херсонської облдержадміністрації, головою обласної ради та Херсонським міським головою про необхідність термінового погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовому колективу підприємства шляхом направлення листів та особистих зустрічей керівництва Відділення з очільниками області та міста.

У ході зустрічі було розглянуто шляхи стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудовому колективі та надано відповідні роз'яснення й методичні рекомендації.