27 листопада 2019 року начальник відділення НСПП в Херсонській області (Відділення) В. Бойко взяла участь в роботі тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат в області (Комісія).

Членами Комісії розглядалися питання стосовно дотримання трудового законодавства та вжиті заходи щодо своєчасної виплати заробітної плати працівникам наступних підприємств:

  • МКП «Херсонтеплоенерго»;
  • ДП «Скадовський морський торговельний порт».

Про виконання попередніх рішень Комісії щодо вжиття заходів для забезпечення повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати звітували керівники АТ «Херсонська теплоелектроцентраль», ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування», Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора АТ «Херсонська теплоелектроцентраль» О. Рововой поінформував Комісію, що сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємстві зменшилась з 16570,4 тис. грн.(станом на 01.11.2019 р.) до 13300,0 тис. грн.. (станом на 27.11.2019 р.).

Начальник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Т. Касіч зазначила, що завдяки спільним діям фахівців Управління та Відділення станом на 27 листопада 2019 року заборгованість на ДП «Новотроїцьке лісове господарство» у сумі 164,1 тис. грн. погашена у повному обсязі.

В. Бойко виступила із доповіддю щодо стану справ на підприємствах, конфліктні ситуації на яких знаходяться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (КТС(К). Так, в системі запобігання виникненню КТС(К) на обліку Відділення перебувають конфліктні ситуації на МКП «Херсонтеплоенерго», ДП «Скадовський морський торговельний порт», АТ «Херсонська теплоелектроцентраль», ДП «Каховське лісове господарство» та    ДП «Новотроїцьке лісове господарство». З метою усунення розбіжностей між сторонами  соціально-трудових відносин у поточному році проведено 112 примирних процедур з адміністраціями підприємств та представниками трудових колективів.

    В. Бойко наголосила на необхідності вжиття спільних заходів Відділенням, структурними підрозділами облдержадміністрації та органами місцевого самоврядування з метою погашення в повному обсязі заборгованості із виплати заробітної плати на державних та комунальних підприємствах Херсонщини.