25 жовтня 2018 року Відділенням НСПП в Херсонській області (Відділення) та Херсонською обласною організацією профспілки працівників державних установ України (Профспілка) організована та проведена нарада-семінар з актуальних питань оптимізації структур обласної та районних державних адміністрацій відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 19.06.2019 року № 746 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2014 року № 91».

У заході взяли участь: голова Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок (Облміжпрофрада) А. Добровольський, начальник Відділення В. Бойко, голова Профспілки Л. Татаринова,  заступник начальника Відділення В. Мирошниченко, начальник відділу організаційної та правової роботи Облміжпрофради С. Кулагін, голови та члени виборних органів районних та первинних організацій Профспілки.

За результатами обговорення вирішено забезпечити постійний контроль Профспілки за:

-  послідовністю дій роботодавців при звільненні працівників на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП;

-   за безпечення виконання вимог ст.49-4 КЗпП та ст.22 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» в частині надання первинним організаціям Профспілки повної інформації про кількість і категорії працівників, яких це може стосуватись та про терміни проведення звільнень;

-  розроблення комплексу заходів щодо пом’якшення умов скорочення штату та чисельності працівників при оптимізації структур облдержадміністрації та райдержадміністрацій;

-   створення комісії для визначення переважного права на залишення на роботі;

-   проведення аналізу бюджетів для забезпечення виконання вимог статті 116 КЗпП щодо виплати працівникам всіх належних їм сум. 

           Учасники наради-семінару отримали методичний посібник «Скорочення працівників: алгоритм взаємодії роботодавця і профспілки», розроблений Профспілкою.