23 вересня 2019 року відбулося засідання колегії Департаменту соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації (далі – Департамент), на яке було запрошено члена колегії – начальника відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

В роботі дорадчого органу взяли участь члени колегії, керівники управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад Херсонщини, представники громадськості.

До порядку денного колегії було включено питання «Співпраця Відділення та Департаменту в рамках виконання Угоди про взаємодію щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та їх вирішенню».

Директор Департаменту Г. Причина зазначив, що між Департаментом та Відділенням існує тісна співпраця щодо моніторингу стану виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях області з метою спільного прогнозування можливого загострення соціально-економічної ситуації в окремих районах та вжиття невідкладних заходів по їх усуненню.

Начальник Відділення В. Бойко виступила з доповіддю, в якій зупинилася на результатах роботи Відділення за 8 місяців поточного року по вирішенню 12 КТС(К) та поінформувала про стан справ на підприємствах, конфліктні ситуації на яких знаходяться на обліку Відділення з метою запобігання виникненню КТС(К). Так, станом на 23 вересня 2019 року на обліку Відділення перебувають конфліктні ситуації на 15 підприємствах, які виникли у зв’язку з наявністю розбіжностей між трудовими колективами та роботодавцями. За 8 місяців поточного року фахівцями Відділення проведено 96 узгоджувальних зустрічей між сторонами соціально-трудових відносин (далі – СТВ).

Також В. Бойко зазначила, що на підставі Положення про інформаційно-консультаційний центр НСПП, затвердженого наказом НСПП від 31.12.2009 р. №91, в області діє 19 інформаційно-консультаційних центрів НСПП (далі – ІКЦ). Завідувачами ІКЦ в районах та містах обласного значення є відповідальні працівники управлінь соціального захисту населення. Начальник Відділення відмітила роботу завідувача ІКЦ м. Нова Каховка С. Філіппової та подякувала їй за оперативне реагування на загострення стану СТВ та невідкладне інформування Відділення про виникнення розбіжностей між сторонами СТВ.