21 серпня 2019 року відбулося засідання комісії по контролю за станом погашення заборгованості із виплати заробітної плати (грошового забезпечення) при виконавчому комітеті Суворовської районної у м. Херсоні ради, в якому взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко. На комісії розглядалися питання щодо недодержання окремими керівниками підприємств вимог законодавства України в частині виплати мінімального розміру заробітної плати найманим працівникам, несплати ЄСВ.

За ініціативою начальника Відділення на розгляд комісії було винесено питання щодо стану погашення заборгованості із заробітної плати трудовому колективу КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс» Херсонської міської ради.

В. Бойко поінформувала членів комісії, що з грудня 2018 року конфліктна ситуація на підприємстві, яка виникла у зв’язку з наявністю заборгованості із виплати заробітної плати у розмірі 518,2 тис грн, перебуває на обліку Відділення з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) (далі – КТС(К)). Фахівцями Відділення спільно з адміністрацією підприємства та представниками трудового колективу проведено 12 узгоджувальних зустрічей, керівництвом Відділення направлено 9 листів до Херсонської облдержадміністрації та Херсонської міської ради щодо необхідності вжиття дієвих заходів з метою стабілізації стану соціально-трудових відносин та недопущення проведення акцій соціального протесту.

Заступник голови Суворовської районної у м. Херсоні ради В. Рубанець підкреслив, що завдяки роботі Відділення заборгованість із виплати заробітної плати на  КП «Херсонський комунальний транспортний сервіс» поступово зменшується і станом на 01 серпня 2019 року становить 246 тис грн.

Бойко В.В. зазначила, що погашення заборгованості із заробітної плати та її своєчасна виплата на підприємствах Херсонщини забезпечить зняття соціальної напруги в трудових колективах, а також поінформувала комісію про заходи, які в межах повноважень вживаються Відділенням з метою вирішення КТС(К) та запобігання їх виникненню.