05 серпня 2019 року в Херсонській обласній державній адміністрації (далі – ХОДА) відбулася селекторна нарада, в якій прийняли участь голова ХОДА Ю. Гусєв, його заступники, керівник апарату ХОДА, начальники структурних підрозділів ХОДА, керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади. На селекторну нараду також було запрошено начальника відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

В районах та містах обласного значення участь у селекторній нараді прийняли голови райдержадміністрацій, міських рад, об’єднаних територіальних громад (далі – ОТГ).

На заході обговорювалися шляхи вирішення актуальних питань розвитку Херсонщини.

Голова ХОДА Ю. Гусєв наголосив на важливості забезпечення навчання у вищих навчальних закладах області абітурієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Є. Криницький доповів, що станом на 05 серпня 2019 року на Херсонщині за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів здобувають професійну та вищу освіту 551 внутрішньопереміщена особа. З 03 червня по 27 серпня поточного року на базі 5 вищих навчальних закладів області працюють освітні центри «Крим – Україна», в яких абітурієнти можуть отримати всю необхідну інформацію та скористатися спрощеною процедурою вступу. До вищих навчальних закладів Херсонщини звернулися 315 осіб з тимчасово окупованої території Криму, з яких зараховано на бюджетну форму навчання 51 абітурієнт.

Голова ХОДА також зазначив на необхідності завершення до кінця поточного року реформи децентралізації. Очільник Херсонщини підкреслив, що на сьогодні в області створено 31 ОТГ, до складу яких увійшло 105 сільських, селищних та міських громад. Децентралізація повністю завершена у Горностаївському районі.

Завдяки реформі ОТГ за 2016-2019 роки отримали більше 200 млн грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури, що дало змогу значно покращити надання адміністративних і соціальних послуг та створити нові робочі місця.

Після завершення селекторної наради начальник Відділення В. Бойко провела робочу зустріч з керівником апарату ХОДА В. Клюцевським, на якій обговорювалися заходи, спрямовані на забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовим колективам державних та комунальних підприємств, установ, організацій.