31 липня 2019 року в приміщенні Херсонської обласної державної адміністрації (далі – ХОДА) відбулося засідання колегії за участю голів райдержадміністрацій, районних та міських рад, об’єднаних територіальних громад, керівників структурних підрозділів ХОДА, територіальних органів міністерств та інших центральних органів державної влади. У роботі колегії також взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко.

На засідання колегії ХОДА було винесено основні питання:

  1. 1.Про виконання в області програми соціально-економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2019 рік (далі – Програма) за підсумками першого півріччя.
  2. 2.Про виконання у першому півріччі 2019 року місцевих бюджетів області.
  3. 3.Про хід підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботі в осінньо-зимовий період 2019/20 року.

Директор Департаменту економічного та регіонального розвитку ХОДА С. Суворов доповів про стан виконання Програми по всіх основних напрямках. Так, середньомісячна номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій за 6 місяців 2019 року склала 7583 грн, що становить 89,2% до річного показника Програми (8500 грн) і зросла в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року на 16,6%. Найбільшу середньомісячну заробітну плату отримали працівники фінансової, страхової діяльності та постачання електроенергії, газу, пари і кондиційованого повітря.

Найвищий рівень середньої заробітної плати відмічено в м. Каховка (8343) та м. Херсон (8003), найнижчий – у Горностаївському (5544 грн), Великолепетиському (5920 грн) та Верхньорогачицькому (5932 грн) районах.

Станом на 01 червня 2019 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати склала 32,2 млн грн, що на 10,8% більше суми заборгованості на початок поточного року. Борги з виплати заробітної плати мають суб’єкти господарювання в 6 районах та 3 містах обласного значення.

Директор Департаменту фінансів ХОДА Н. Вітренко поінформувала присутніх, що протягом січня-червня поточного року до загального фонду місцевих бюджетів Херсонщини надійшло 2311,8 млн. грн місцевих податків і зборів, що становить 104,4 % планових показників на зазначений період. Н. Вітренко звернула увагу присутніх, що на законодавчому рівні необхідно вирішити питання у тому числі щодо легалізації підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. За 6 місяців 2019 року в області легалізовано 1700 робочих місць, завдяки чому до місцевих бюджетів надійшло більше ніж 2 млн грн.

Голова ХОДА В. Гусєв зазначив, що до кінця поточного року керівництво області повинно забезпечити зростання місцевих бюджетів не менше ніж на 30% в порівнянні з 2018 роком. Також очільник Херсонщини підкреслив, що легалізація бізнесу повинна відбуватися цивілізовано, без будь-якого тиску на керівників підприємств, установ, організацій та підприємців.

Після завершення роботи колегії голова ХОДА надав відповідні доручення керівникам місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.