08 травня 2019 року відбулася узгоджувальна зустріч між керівництвом відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) та адміністрацією ДП «Каховське лісове господарство», на якій обговорювалися шляхи вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

На зустрічі були присутні: тимчасово виконуючий обов’язки директора ДП «Каховське лісове господарство» В. Галушко, голова профспілки ДП «Каховське лісове господарство» Л. Мороз, начальник Відділення В. Бойко та заступник начальника Відділення В. Мирошниченко.

В. Галушко зазначив, що ДП «Каховське лісове господарство» знаходиться на території Херсонської області. Загальна площа насаджень 20,1 тис. га, вкрита лісом площа 11,3 тис. га. Діяльність підприємства спрямована на вирощування продуктивних насаджень, охорону і захист лісу від шкідників, хвороб та пожеж в кліматичних умовах півдня України. ДП «Каховське лісове господарство» та його структурні підрозділи розташовані у 7 адміністративних районах та 3 містах Херсонської області.

Як повідомив голова профспілки Л. Мороз, діяльність лісгоспу на 82 % фінансується з Державного бюджету. Єдине джерело прибутку – реалізація деревини, отриманої від доглядових та санітарних рубок. Херсонська обласна державна адміністрація, Новокаховська міська рада, Каховська районна державна адміністрація щорічно надають фінансову допомогу на проведення першочергових протипожежних заходів на території лісгоспу.

Середньооблікова чисельність штатних працівників підприємства –  100 чоловік. Заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам станом на 01.04.2019 року складала 274,4 тис. грн.. Сума заборгованості на 08.05.2019 року зменшилась на 35,3 тис. грн. та становить 239,1 тис. грн.

Керівництво підприємства вживає усі необхідні заходи для своєчасної виплати заробітної плати працівникам та недопущення зростання заборгованості.

В. Бойко поінформувала присутніх на узгоджувальній зустрічі, що з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) стан справ на ДП «Каховське лісове господарство» знаходиться на контролі та взято на облік Відділенням згідно із наказом від 22.04.2019 року № 10. Також зазначила, що Відділенням постійно порушуються питання необхідності погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовим колективам Херсонщини шляхом направлення листів та ініціювання проведення узгоджувальних зустрічей.

           З метою здійснення постійного контролю за виплатою заборгованості із заробітної плати керівництвом Відділення рекомендовано ДП «Каховське лісове господарство» розробити план заходів щодо її ліквідації та дотримуватися графіка зниження боргів.