13.02.2012 року укладено Угоду про впровадження шведсько-українського проекту ”Вирішення трудових спорів в Україні” між Національною службою посередництва і примирення України та Національною службою посередництва Швеції.    

14 лютого 2012 року відбулась презентація шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні".

У заході брали участь Посол Королівства Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, заступник Генерального директора-старший радник з правових питань Національної служби посередництва Швеції Курт Еріксон, керівник представництва SIDA в Україні, радник посольства Королівства Швеції в Україні Мір’я Петерсон, а також представники Трудового суду Швеції, керівники Міністерства соціальної політики України, Федерації роботодавців України, Федерації професійних спілок України та інші представники сторін соціального діалогу, науковці, трудові арбітри та експерти Національної служби посередництва і примирення.

Основна мета проекту: наближення системи вирішення індивідуальних і колективних трудових спорів до Європейських стандартів, використовуючи модель Швеції як приклад.

Вітаючи шановних гостей О.Я. Окіс висловив слова надії щодо реалізації найближчим часом спільних планів української та шведської сторін у розробці нової моделі вирішення трудових спорів в Україні.

Cтефан Гуллгрен, Посол Королівства Швеції в Україні наголосив на тому, що шведська сторона має значний досвід у вирішенні конфліктів та сприянні соціальному діалогу, тому нашим спільним завданням є визначення проблем, що потребують врегулювання та можуть бути вирішені завдяки реалізації проекту.

Курт Ерікссон, старший радник з правових питань Національної служби посередництва Швеції ознайомив присутніх з особливостями роботи Національної служби посередництва Швеції та її ролі у сприянні вирішенню трудових спорів.

До слова були запрошені:

В.І. Надрага – перший заступник Міністра соціальної політики України;

С.М. Кондрюк – Заступник Голови Федерації професійних спілок України

М.Я. Волинець – Народний депутат України, Голова Конфедерації Вільних профспілок України;

О.В. Мірошниченко – перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, Заступник Голови Федерації роботодавців України;

В.І. Костриця – національний координатор Міжнародної організації праці в Україні;

Ірина Бонч-Осмоловська Норстрьом – керівник проекту, Національна служба посередництва Швеції;

Йоран Труген, старший експерт з індустріальних відносин, консультант Трудового суду Швеції, Стокгольм;

Гунілла Руннквіст, посередник, суддя Трудового суду Швеції, Стокгольм.

 15.02.2012 року відбулось засідання групи експертів, на якому було затверджено робочий план експертної групи на 2012 рік, заслухано презентацію інтерактивних семінарів та пропозиції шведських колег щодо наступних зустрічей