16 квітня 2019 року з метою забезпечення додержання законодавства про працю, в рамках взаємодії відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) з органами місцевого самоврядування відбулася спільна нарада за участю працівників Відділення та управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (далі – Управління).

У нараді взяли участь начальник Управління О. Стоянчук та завідувач інформаційно-консультаційного центру НСПП (далі – Центр) в м. Нова Каховка – спеціаліст відділу з питань праці, соціально-трудових відносин та господарської діяльності Новокаховської міської ради С. Філіппова.

За інформацією начальника Управління О. Стоянчук, станом на 15 квітня 2019 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам по м. Нова Каховка складає 7233,2 тис. грн., яку утворюють 3 підприємства, а саме:

•         ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» - 4665,5 тис. грн.;

•         ТОВ «Каховка Протеїн Агро» - 2125,5 тис. грн.;

•         ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» - 442,2 тис. грн..

У квітні 2014 року на ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» виникла заборгованість із виплати заробітної плати. Провадження у справі про банкрутство підприємства було порушено 24 липня 2015 року. Господарський суд Херсонської області 18 січня 2017 року визнав ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» банкрутом та призначив ліквідатором арбітражного керуючого А. Данілова.

14 липня 2015 року із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство за загальною процедурою до господарського суду Херсонської області звернувся боржник ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» . Господарський суд Херсонської області 09 березня 2017 року визнав ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» банкрутом та призначив ліквідатором арбітражного керуючого О. Глуховського.

Питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі на підприємствах міста знаходиться на постійному контролі органів місцевого самоврядування. Управлінням було надіслано лист до арбітражного керуючого А. Данілова, на який надійшла відповідь стосовно порядку погашення боргів перед найманими працівниками на ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод». Заборгованість із заробітної плати планується погасити за рахунок коштів, що будуть отримані від продажу товарно-матеріальних цінностей підприємства з публічних торгів.

Відносно ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» на даний час триває ліквідаційна процедура. Погашення заборгованості із виплати заробітної плати колишнім працівникам підприємства заплановано на другий квартал 2019 року.

Станом на 15 квітня 2019 року виробничо-господарська діяльність на ТОВ «Каховка Протеїн Агро» припинена, графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати не виконується.

Як повідомила завідувач Центру С. Філіппова, у першому кварталі 2019 року в колективах найманих працівників більшості підприємств, установ, організацій м. Нова Каховка стан соціально-трудових відносин був стабільним, у місті забезпечувався нормальний виробничий режим. В результаті проведеної роботи постійно надавалася інформаційно-консультаційна допомога трудовим колективам, роботодавцям та профспілковому активу.

В. Бойко поінформувала присутніх, що питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі на всіх підприємствах знаходиться на постійному контролі Відділення.