21 березня 2019 року відбулося засідання тимчасової комісії з питань контролю за станом погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) у Корабельному районі м. Херсона. У роботі комісії в якості члена комісії взяла участь начальник відділення НСПП в Херсонській області В. Бойко.

До порядку денного засідання були включені питання:

  • погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та інших соціальних виплат;
  • дотримання роботодавцями законодавства про оплату праці в обсягах, передбачених законодавством;
  • наповнення міського бюджету та бюджету Пенсійного фонду України.

На засідання комісії було запрошено керівника 1 підприємства, на якому станом на 01.03.2019 р. допущено виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на загальну суму 1490,7 тис. грн., керівників 2 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах на суму 340,8 тис. грн., керівників 14 підприємств, на яких допущено виникнення заборгованості з ЄСВ на загальну суму 1902,9 тис. грн., керівників 9 підприємств, на яких заробітна плата виплачується у розмірі, меншому за мінімальний.

З пояснювальною інформацією виступили керівники підприємств-боржників: ВАТ «Завод «Дельта»», МКП «Херсонтеплоенерго, ТОВ «Всеукраїнський промисловий союз», ТОВ «Залізничник», ТОВ «Поліграфмаркет», ТОВ «М.З. Теплоресурс», ТОВ «Віса», ТОВ «С.Е.К.», ПАТ «Дельта-Сервіс», Будівельне управління № 8 ПАТ «Укргазбуд», ПП «СІ Лідер», ФОП Аверченко Л.А., ФОП Бердар У.Б.,  ФОП Вершина І.О., ФОП Вискун В.В., ФОП Кириленко Т.В.,ФОП Кучер З.М, ФОП Бондаренко Т.О., ФОП Луговий Ю.А.,ФОП Жукова Л.Ф., ФОП Найдьонов В.О.,ФОП Пітюренко Ю.В., ФОП Самарська І.Ю., ФОП Іванов С.А., ФОП Хвостов І.В.,ФОП Шеховцева О.Г., які надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості із виплати заробітної плати, платежів до ПФУ, недотримання законодавства про працю та заходів, які планується вжити для усунення порушень прав найманих працівників та вимог чинного законодавства.

Результатом спільної роботи членів тимчасової комісії станом на 21.03.2019 р. є погашення боргів зі сплати єдиного соціального внеску на 4 підприємствах на загальну суму 1709,5 тис. грн., погашення заборгованості із виплати заробітної плати на 1 підприємстві на загальну суму 1490,7 тис. грн.

       Начальник відділення НСПП в Херсонській області В. Бойко поінформувала присутніх про заходи впливу на керівників підприємств з метою недопущення конфліктних ситуацій у колективах, де вчасно не виплачується заробітна плата, або виплачується у розмірах, менших мінімальних. Звернула увагу членів комісії та присутніх, що на сьогодні є необхідною активізація заходів впливу органів державної влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення насамперед захисту прав найманих працівників відповідно до чинного законодавства України.