21 лютого 2019 року відбулася спільна нарада  відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) та Управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради (далі – Управління), на якій обговорювалися питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат на підприємствах міста Каховки.

На нараді були присутні: начальник Управління А. Скрипніченко, начальник відділу праці Управління І. Дорохіна, начальник Відділення В. Бойко та заступник начальника Відділення В. Мирошниченко.

А. Скрипніченко зазначив, що основним та пріоритетним напрямом роботи Управління є соціальний захист населення. Для цього залучаються всі можливі ресурси задля допомоги людям, які цього потребують. У колективах найманих працівників підприємств, установ, організацій           м. Каховка стан соціально-трудових відносин стабільний.

З інформацією про погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам виступила начальник відділу праці Управління      І. Дорохіна. За даними Головного управління статистики у Херсонській області станом на 01.01.2019 року сума заборгованості із виплати заробітної плати на ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» складала 2827,0 тис. грн. Завдяки спільним зусиллям Управління, Відділення та ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» станом на 19.02.2019 року  заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.

В. Бойко зазначила, що з метою запобігання виникненню колективного трудового спору (конфлікту) стан справ на ПАТ «Каховський завод електрозварювального устаткування» у січні було взято на облік наказом Відділення від 17.01.2019 року № 01. Заступник начальника Відділення В. Мирошниченко поінформував присутніх, що Відділенням порушувалося питання про необхідність термінового погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовому колективу шляхом направлення листів керівництву підприємства.  Оскільки на сьогодні заборгованість з виплати заробітної плати працівникам погашена в повному обсязі, підприємство знято з обліку згідно із наказом Відділення від 04.02.2019 року № 03.

Враховуючи вищенаведене, Відділенням спільно з Управлінням у 2019 році і надалі продовжуватиметься робота щодо сприяння зменшенню соціальної напруги у суспільстві, поліпшення стану соціально-трудових відносин, запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасному вирішенню, створення умов для проведення соціального діалогу у конструктивному руслі.