04 лютого 2019 року відбулася узгоджувальна зустріч з адміністрацією державної авіаційної компанії «Херсон-Авіа» на якій обговорювалися шляхи вирішення питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам.

На зустрічі були присутні виконуючий обов’язки директора Державної авіаційної компанії «Херсон-Авіа» І. Залкіндер, начальник відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) В. Бойко. та заступник начальника Відділення В. Мирошниченко.

І. Залкіндер повідомив, що заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам станом на 01.01.2019 року становила 1099,8 тис. грн., (без урахування виплат по виконавчому провадженню), заборгованість з податків та інших обов’язкових платежів – 860,4 тис. грн. Упродовж січня 2019 року борги ще збільшилися.

Основною виробничою діяльністю підприємства є виконання авіаційних робіт в сільському і лісовому господарствах та послуги з технічного обслуговування повітряних суден. У 2018 році на підприємстві була проведена робота для виходу з кризи. Найманими працівниками авіакомпанії підготовлені до експлуатації два літаки Ан-2, які на даний час використовуються у сільському господарстві. За рік прибуток від використання вищевказаних літаків склав 450 тис. грн. Але через арешт рахунків підприємство не може стабільно працювати та розвиватися.

Значно покращити фінансовий стан авіакомпанії можливо шляхом реалізації надлишкового майна, але необхідні погодження Міністерства інфраструктури України та Фонду державного майна України. Зазначене питання неодноразово розглядалося на нарадах в обласній державній адміністрації, проте на даний час не вирішено.

В.Бойко поінформувала присутніх на узгоджувальній зустрічі, що Відділенням неодноразово порушувалося питання перед головою Херсонської облдержадміністрації, головою обласної ради та Херсонським міським головою про необхідність термінового погашення заборгованості із виплати заробітної плати трудовому колективу підприємства шляхом направлення листів та особистих зустрічей керівництва Відділення з очільниками області та міста.

З метою здійснення постійного контролю за виплатою заборгованості із заробітної плати керівництвом Відділення рекомендовано ДАК «Херсон-Авіа» розробити план заходів на 2019 рік щодо ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати та дотримуватися графіка зниження боргів.