18 січня 2019 року з метою забезпечення додержання законодавства про працю, в рамках взаємодії відділення НСПП в Херсонській області (далі – Відділення) з органами місцевого самоврядування відбулася спільна нарада за участю працівників Відділення та управління праці та соціального захисту населення Новокаховської міської ради (далі – Управління).

У нараді взяла участь завідувач інформаційно-консультаційного центру НСПП (далі – Центр) в місті обласного значення Нова Каховка – спеціаліст відділу з питань праці, соціально-трудових відносин та господарської діяльності Новокаховської міської ради С.Філіппова.

У 2018 році в колективах найманих працівників більшості підприємств, установ, організацій м. Нова Каховка стан соціально-трудових відносин був стабільним, у місті забезпечувався нормальний виробничий режим. В результаті проведеної роботи постійно надавалася інформаційно-консультаційна допомога трудовим колективам, роботодавцям та профспілковому активу, повідомила завідувач Центру.

За статистичними даними станом на 15 грудня 2018 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по м. Нова Каховка складає            6816,8 тис. грн., яку утворює три підприємства, а саме:

  • ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» - 4665,5 тис. грн.;
  • ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» - 442,2 тис. грн.;
  • ТОВ «Каховка Протеїн Агро» - 1709,1 тис. грн..

Заборгованість із виплати заробітної плати на ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» виникла у квітні 2014 року. 24 липня 2015 року було порушено провадження у справі про банкрутство підприємства. 18 січня 2017 року господарський суд Херсонської області визнав ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» банкрутом та призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого А.Данілова.

Боржник ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» 14 липня 2015 року звернувся до господарського суду Херсонської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство за загальною процедурою. 09 березня 2017 року господарський суд Херсонської області визнав ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод» банкрутом та призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого О.Глуховського.

За інформацією начальника Управління О.Стоянчук, питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі на підприємствах міста знаходиться на постійному контролі органів місцевого самоврядування. Управлінням було надіслано лист до арбітражного керуючого А.Данілова, на який надійшла відповідь відносно порядку погашення заборгованості. Внаслідок відсутності у ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» грошових коштів, джерелом погашення заборгованості по заробітній платі є кошти, що будуть отримані від продажу товарно-матеріальних цінностей підприємства з публічних торгів.

На даний період триває ліквідаційна процедура відносно ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод». Погашення заборгованості із виплати заробітної плати заплановано на другий квартал 2019 року.

Причина заборгованості із виплати заробітної плати, що виникла на підприємстві ТОВ «Каховка Протеїн Агро», на даний час не відома, оскільки на надіслані Управлінням листи відповідь ще не надійшла.

Начальник Відділення В.Бойко поінформувала присутніх, що питання щодо ліквідації боргів у повному обсязі на всіх підприємствах знаходиться на постійному контролі.

За результатами спільної наради керівництвом Відділення та Управління було вирішено провести зустріч з арбітражними керуючими ТОВ «Новокаховський електромеханічний завод» та ТОВ «Новокаховський електромашинобудівний завод». Розглядається питання щодо взяття на облік стану справ на ТОВ «Каховка Протеїн Агро» з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Враховуючи вищенаведене, Відділенням спільно з Новокаховською міською радою у 2019 році і надалі продовжуватиметься робота щодо сприяння зменшенню соціальної напруги в суспільстві, поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та їх своєчасному вирішенню, створенню умов для проведення соціального діалогу в конструктивному руслі.