Реформування трудового законодавства та удосконалення механізмів підтримки зайнятості населення є пріоритетом номер один в роботі Міністерства на нинішній рік, - заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час засідання колегії Мінсоцполітики.

«Необхідність реформування зумовлена значними проблемами у сфері соціально-трудових відносин та диспропорціями, що склалися на ринку праці. Так,  значний обсяг фонду оплати праці знаходиться в „тіні” - близько 145 млрд. грн. Візьміть від цієї суми 41,5 % сьогоднішніх соціальних відрахувань, і ви побачите, що це повне вирішення проблеми дефіциту бюджету Пенсійного фонду України. Тому нам вкрай необхідно рухатися цього року в бік детінізації заробітної плати», - підкреслив Сергій Тігіпко.

При цьому він зауважив, що досягнення цих цілей неможливе без реалізації принципів соціального партнерства на ринку праці, розвитку колективно-договірного регулювання питань у сфері праці та зайнятості населення, запровадження нових стандартів соціальної відповідальності бізнесу. А першочерговими завданнями для Міністерства є прийняття Трудового кодексу, формування нової політики зайнятості населення і відповідно розробка нової редакції Закону „Про зайнятість населення”, подання на розгляд Парламенту законопроектів, спрямованих на детінізацію доходів та відносин у сфері зайнятості населення, створення безпечних умов трудової діяльності та охорони праці.

Серед інших пріоритетів Сергій Тігіпко назвав подальше реформування системи пенсійного забезпечення та соціального страхування,  модернізацію системи соціальної підтримки населення та удосконалення системи захисту прав дітей, які потребують державної підтримки.