Голова обласної державної адміністрації виступаючи перед місцевими керівниками територіальних громад, підбив підсумки соціально-економічного розвитку нашого регіону за 2011 рік. Характеризуючи здобутки минулого року, Микола Костяк відмітив позитивну тенденцію легалізації робочих місць в області. За його словами, протягом минулого року більше двох з половиною тисяч осіб в області почали працювати «законно», що дозволило доотримати у місцеві бюджети більше мільйона гривень.

Крім того, керівник області назвав створення нових підприємств не лише способом наповнення місцевих бюджетів, а й дієвим інструментом покращення життя людей.

«Створення нових підприємств у місцевих громадах області не лише створює додаткові робочі місця, а і підвищує надходження до місцевих бюджетів. Наповнення саме місцевих бюджетів є запорукою ефективного розвитку всього регіону. На ці гроші будуть створені і утримуватимуться ФАПи, школи, будинки культури, забезпечено вуличне освітлення та інші соціальні об’єкти» – сказав Микола Костяк.

Отже, зважаючи на це, голова обласної державної адміністрації, звертаючись до голів сільських, селищних та міських рад, зазначив, що першим кроком до покращення соціально-економічної ситуації на Херсонщини має стати виконання і перевиконання бюджетів області. Насамперед це стосується ефективного використання земельних ресурсів, так як плата за землю є другим за обсягом джерелом формування місцевих бюджетів, а в сільській місцевості – це основне за своєю вагою джерело доходів.

Однак найбільш вагомим бюджетоутворюючим джерелом є податок на доходи фізичних осіб. І досі високий рівень нелегальної зайнятості населення призводить до ненадходження зазначеного податку. Отже необхідно працювати в цьому напрямку більш ефективно.

«Хочу, щоб кожен з вас усвідомив, що використання будь-якої можливості для наповнення бюджету це не самоціль. Це засіб вирішення багатьох соціально значущих проблем», – сказав М. Костяк.

Pf.ПостФактум.