Кабінет Міністрів підготував проект нової пенсійної реформи, в рамках якої замість одного джерела фінансування пенсій повинні з'явитися три. Проект реформи складається з чотирьох законопроектів, а саме :  “Про запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій”, “Про внесення змін до Митного кодексу щодо призначення пенсій посадовим особам органів доходів і зборів за єдиними принципами”, “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо призначення пенсій посадовим особам контролюючих органів за єдиними принципами”, “Про внесення зміни до Бюджетного кодексу щодо сплати страхових внесків до накопичувальної професійної пенсійної програми”  і включає кілька основних положень:

1. Наведення ладу в чинній солідарній системі пенсійного забезпечення, яка передбачає, що працюючі громадяни фінансують пенсії.

2. Введення накопичувальної системи, коли працюючий громадянин буде фінансувати власну майбутню пенсію. Планується накопичувальну систему  вводити з 1 січня 2017 року, якщо відновиться економічне зростання. Страховий внесок становитиме 2% у 2017 році, до 2022 року він зросте до 7%. Одночасно повинно знизитися навантаження на роботодавця. Накопичувальна система буде обов'язковою для громадян віком до 35 років і добровільною для тих, кому вже виповниться 35 років.

3. Введення професійної пенсійної системи в рамках накопичувальної системи. Цей пункт включає тих, хто сьогодні виходить на пенсії раніше (наприклад, медики). Вони теж будуть включені до накопичувальної системи, але за них доплачуватиме держава.

4. Розвиток недержавного пенсійного страхування.

Отже, в результаті реформи планується, що пенсії фінансуватимуть коштом працюючих громадян, власних накопичень і пенсійної страховки.

Нагадаємо, що попередня пенсійна реформа відбувалася дещо по  іншому. У 2011 році почалося підвищення пенсійного віку для жінок із 55 до 60 років зі щорічним його збільшенням на 6 місяців. Крім того, підвищили терміни виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців з 60 до 62 років.

Проте до другого етапу реформи - накопичувальної системи пенсійного забезпечення - справа так і не дійшла. Її впровадження планувалося на початок 2013 року.

Отже, як бачимо реформування пенсійної системи не стоїть на  місці і це лише питання часу.